Zapytanie nr z/05/08/2024
Zapytanie nr z/04/08/2024
Zapytanie nr z/03/08/2024
Zapytanie nr z/02/08/2024
Zapytanie nr z/01/08/2024
Harmonogram form wsparcia
Przedmiotem projektu jest budowa „zielonego kwartału” w Bytomiu, wykorzystującego do produkcji energii elektrycznej infrastrukturę odnawialnych źródeł energii (OZE) wraz z jej magazynowaniem. W stanie istniejącym 100% energii niezbędnej do zasilania obiektu oraz obiektów towarzyszących pochodzi z sieci. W celu zapewnienia 100% wykorzystywanej energii ze źródeł odnawialnych przyjęto budowę „zielonego kwartału”. W jego skład wchodzić będą panele fotowoltaiczne na zadaszaniach oraz na budynku, magazyn energii oraz system sterowania i kontroli. Zaplanowano także działania edukacyjno-informacyjne dotyczące korzyści z zastosowania OZE oraz promocji alternatywnych źródeł energii, jak również podnoszenia świadomości i wiedzy w zakresie wykorzystania OZE.
Projekt będzie ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 3 133 945.45
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich : 1 770 582.73
Okres realizacji projektu – 2024-2025.
Przedmiotem projektu jest budowa „zielonego kwartału” w Bytomiu, wykorzystującego do produkcji energii elektrycznej infrastrukturę odnawialnych źródeł energii (OZE) wraz z jej magazynowaniem. W celu wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych przyjęto budowę „zielonego kwartału”. W jego skład wchodzić będą: panele fotowoltaiczne na zadaszaniach, magazyn energii, wraz z systemem sterowania. Wybudowana zostanie także niezbędna do obsługi infrastruktury OZE infrastruktura techniczna, w tym instalacje OZE, elektryczne, teletechniczne, wodociągowe, sanitarne i deszczowe wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych, nawierzchniami utwardzonymi. W celu zapewnienia funkcjonowania wybudowanej infrastruktury przewidziano przebudowę budynku dawnych warsztatów samochodowych i garaży KWK Rozbark na potrzeby budynku technicznego.
Projekt będzie ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 16 915 259.17
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich : 5 976 551.93
Okres realizacji projektu – 2024-2025.
Zielony kwartał KWK Rozbark – Edukacja Zielona Transformacja
Celem projektu jest aktywizacja i wsparcie społeczności lokalnej dzielnicy Rozbark, ale i pozostałych mieszkańców Bytomia, dzieci i młodzieży, a także ich rodziców i otoczenia. Działania ukierunkowane są na budowanie współpracy międzypokoleniowej, nabywanie nowych kompetencji, poszerzenie świadomości społeczności lokalnej w zakresie szeroko pojętego procesu transformacji w sferze społecznej i ekologicznej.
Celem szczegółowym jest łagodzenie wpływu tego procesu na mieszkańców tego regionu.
Główne zadania projektu to animacja i aktywizacja mieszkańców m.in. przez cykliczne zajęcia zróżnicowane tematycznie na terenach zielonych centrum sportu, w tym zajęcia z ruchem, spotkania z dziećmi i młodzieżą w formie zajęć w terenie, edukacja ekologiczna, zajęcia z trenerem integracji międzypokoleniowej, organizacja punktów animacyjnych oraz przedstawień we współpracy z Teatrem Rozbark.
Projekt dotyczy 2 obszarów i przyszłości Rozbarku, gdzie nacisk zostanie położony na edukację ekologiczną w tym możliwość poznania najnowszych rozwiązań w zakresie uzyskiwania energii z odnawialnych źródeł oraz przeszłości Rozbarku, gdzie można będzie zobaczyć pamiątki dawnych mieszkańców tej dzielnicy, w tym rozbarskie mieszkanie i strój jego mieszkańców.
Efekty projektu to zwiększenie poziomu aktywności społeczności Bytomia i okolic poprzez aktywizację, edukację, integrację i lokalne inicjatywy. W efekcie działań w projekcie nastąpi aktywne promowanie pamięci o Rozbarku, w tym pielęgnowanie rozbarskiej tradycji poprzez wspieranie inicjatyw oddolnych przygotowywanych przez mieszkańców.
Powstanie Centrum Inicjatyw Rozbarskich, na które złożą się: Izba Rozbarska, Izba Rozbark przyszłości Szynk Klubu Rozbarskiego oraz Izba Tradycji .
Odbędą się cykliczne szkolenia i warsztaty dla kadry Klubu Skarpa Bytom. Realizowane będzie partnerstwo z ZHP Chorągiew Śląska.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 5 770 375.93 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5 770 375.93 zł
Okres realizacji projektu : 2024/2026
Przedmiotem projektu jest przebudowa i rozbudowa budynku szkoleniowo – noclegowego w celu nadania nowych funkcji (noclegowych, gastronomicznych, szkoleniowych, społeczno- edukacyjnych) oraz zagospodarowanie przyległego terenu poprzez utworzenie zewnętrznego wodnego placu zabaw stanowiącego rozszerzenie strefy wewnętrznej budynku ,nawierzchni utwardzonych i biologicznie czynnych.
Projekt będzie ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających.
Głównym celem projektu jest wykorzystanie terenów poprzemysłowych KWK Rozbark do świadczenia usług społecznych, działań edukacyjnych i gospodarczych, a przez to łagodzenie skutków transformacji w kierunku osiągnięcia celów polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej. Efektem realizacji projektu będzie stworzenie infrastruktury placówki wsparcia dziennego dla dzieci młodzieży oraz wsparcia rodziny, działań edukacyjnych i społecznych. Podopieczni placówki będą mogli także aktywnie korzystać z pozostałej infrastruktury Wnioskodawcy, w tym wspinaczkowej, zewnętrznej infrastruktury sportowej oraz basenu zaplanowanego do realizacji w ramach niniejszego projektu. Infrastruktura projektu, przeznaczona będzie także dla uczniów placówek edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz do prowadzenia działalności gospodarczej.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 27 491 026.00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich : 16 310 238.50 zł
Okres realizacji projektu : 2024/2025
Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie 0,49 ha terenu poprzemysłowego po dawnej kopalni Rozbark w Bytomiu przy ul. Kilara poprzez odtworzenie dawnego budynku kopalnianej łaźni pełniącego nowe funkcje: gastronomiczną, społeczno-edukacyjną, handlową i sanitarną wraz przyległym terenem jako strefa aktywności społeczno-edukacyjnej.
Projekt będzie ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających.
Głównym celem projektu jest wykorzystanie terenu poprzemysłowego po KWK Rozbark w celu realizacji działań kulturalnych, edukacyjnych, społecznych i gospodarczych. Działania te bezpośrednio przyczynią się do łagodzenia skutków transformacji w kierunku osiągnięcia celów polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 10 006 250,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich : 5 112 187.50 zł
Okres realizacji projektu : 2024/2025
Pełnienie funkcji wychowawcy placówki wsparcia dziennego
Rozwój infrastruktury sportowej służącej do uprawiania wspinaczki sportowej w Bytomiu
Przygotowanie i dostarczenie posiłków dla uczestników Placówki Wsparcia Dziennego
Świadczenie usług edukacyjnych – prowadzenie zajęć z j. angielskiego.
Świadczenie usług edukacyjnych – prowadzenie zajęć logopedycznych
Świadczenia usług matematyka w placówce wsparcia dziennego
Świadczenia usług pedagoga/psychologa w placówce wsparcia dziennego
Prowadzenia zajęć rozwojowych dla placówki wsparcia dziennego
Świadczenia usług instruktora ekspresji ruchowej dla placówki wsparcia dziennego
Przygotowanie i dostarczenie posiłków dla uczestników Placówki Wsparcia Dziennego.
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 02.08.2021 z dnia 27.08.2021 r.
Przygotowanie i dostarczenie posiłków dla uczestników Placówki Wsparcia Dziennego
Dnia 28.08.2021 r. dokonano zmian w zakresie dodania do postępowania 2 skorygowanych plików, które uległy uszkodzeniu: – Załącznik nr 2 – Oświadczenie o posiadaniu wiedzy z zakresu dietetyki, – Załącznik nr 3 – Oświadczenie o minimum rocznym doświadczeniu Powyższa zmiana nie ma wpływu na wynik postępowania. Dodatkowo dodano całą dokumentację postępowania w formacie edytowalnym, celem ułatwienia sporządzania ofert.
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 01.08.2021 – ROZEZNANIE RYNKU
Dostawa sprzętu audio i urządzeń multimedialnych dla Klubu Sportowego Skarpa Bytom.
Pełnienie funkcji kierownika placówki wsparcia dziennego w kontekście realizacji projektu RPSL.09.02.05-24-0193/20 – Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu
Pełnienie funkcji wychowawcy placówki wsparcia dziennego w kontekście realizacji projektu RPSL.09.02.05-24-0193/20 – Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu
Dostawa i montaż mebli wraz z wyposażeniem dla Klubu Sportowego Skarpa Bytom, w kontekście realizacji projektu RPSL.09.02.05-24-0193/20 – Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu.
W dniu 01.04.2021 Zamawiający dokonał zmiany zapisów działu XII Zapytania Ofertowego oraz poprawił pkt. 1 Formularza Ofertowego – Załącznika nr 1 do Zapytania Ofertowego, a także zamieścił odpowiedź na pytania otrzymane od Wykonawców.
W dniu 30.03.2021 Zamawiający dokonał korekty godziny składania ofert na Bazie Konkurencyjności z 8:00 na 9:00 zgodnie z zamieszczonym Zapytaniem Ofertowym.
Informujemy, iż dokonujemy aktualizacji treści postępowania ofertowego 01.10.2018 z dnia 30.10.2018. Zmiana w zapytaniu publikowana jest w Bazie konkurencyjności, przekazana potencjalnym oferentom/ uczestnikom postępowania oraz została zawarta w dodatkowym pliku „Zapytanie ofertowe_zmiana terminu składania ofert 13.11.2018”, oznaczona kolorem czerwonym i umieszczona w sekcji „ZAŁĄCZNIKI”. Zmiana polega na wydłużeniu terminu składania ofert do dnia 15.11.2018 do godziny 8.30 (informacja ta została również umieszczona w sekcji „Miejsce i sposób składania ofert”) Ofertę należy składać w terminie do dnia 15.11.2018 do godziny 8.30
Dostawa i montaż mebli wraz z wyposażeniem dla Klubu Sportowego Skarpa Bytom, w kontekście realizacji projektu RPSL.09.02.05-24-0193/20 – Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu
Uratowanie przed rozbiórką i rewitalizacja dawnej kopalni „Rozbark” wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego poprzez utworzenie unikatowego w skali kraju Centrum sportów wspinaczkowych i siłowych w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej- Etap 2a, 2b
Uratowanie przed rozbiórką i rewitalizacja zespołu dawnej kopalni Rozbark wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego poprzez utworzenie unikatowego w skali kraju Centrum sportów wspinaczkowych i siłowych w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej.
Informujemy, iż dokonujemy aktualizacji treści postępowania ofertowego 01.10.2018 z dnia 30.10.2018. Zmiana w zapytaniu publikowana jest w Bazie konkurencyjności, przekazana potencjalnym oferentom/ uczestnikom postępowania oraz została zawarta w dodatkowym pliku „Zapytanie ofertowe_zmiana terminu składania ofert 13.11.2018”, oznaczona kolorem czerwonym i umieszczona w sekcji „ZAŁĄCZNIKI”. Zmiana polega na wydłużeniu terminu składania ofert do dnia 15.11.2018 do godziny 8.30
(informacja ta została również umieszczona w sekcji „Miejsce i sposób składania ofert”). Ofertę należy składać w terminie do dnia 15.11.2018 do godziny 8.30
W dniu 14.11.2018 dokonano następującej zmiany treści ogłoszenia:
Dokonano aktualizacji treści postępowania ofertowego 01.10.2018 z dnia 30.10.2018.
Wydłużono termin składania ofert do dnia 29.11.2018 do godziny 8.30
Wydłużono termin otwarcia ofert do dnia 29.11.2018 do godziny 16.00.
Zmiany w zapytaniu publikowane są w Bazie konkurencyjności, oraz przekazane potencjalnym oferentom/ uczestnikom postępowania oraz zostały zawarte w dodatkowych plikach „Zapytanie-Ofertowe-14-11-2018”, „Istotne Postanowienia Umowne -14-11-2018”, „formularz-ofertowy-z-załacznikami-14-11-2018”, oznaczone kolorem czerwonym i umieszczone w sekcji „ZAŁĄCZNIKI”.
Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020
Celem projektu jest rozbudowa infrastruktury powstającego centrum wspinaczkowego oraz wyposażenie go w zaplecze treningowe.
Po oddaniu do użytkowania obiekt będzie udostępniony dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz lokalnych organizacji sportowych.
Realizacja zadania obejmuje budowę ścian wspinaczkowych umożliwiających trening w konkurencjach prowadzenie i wspinaczka na czas, zakup i montaż wyposażenia zaplecza treningowego, umożliwiającego przeprowadzenie treningu wytrzymałościowego jak również siłowego, a także utworzenie zaplecza strefy odnowy biologicznej.
WND-RPSL.09.02.05-24-0193/20 pn. „Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, (Europejski Fundusz Społeczny) : IX. Włączenie społeczne, dla działanie: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałanie: 9.2.5. Rozwój usług społecznych – konkurs.
Przedmiotowa realizacja projektu zakłada utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Dodatkowo przewiduje się działania związane z pracą podwórkową. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy nabędą kompetencje kluczowe porozumiewanie się w językach obcych, matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, społeczne i obywatelskie, wskazane w zaleceniu Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie (2006/962/WE). Świetlica środowiskowa przeznaczona będzie dla 30 dzieci i młodzieży w wieku 8 – 15 lat, będzie ją wyróżniała forma pracy w której ważną rolę będzie odgrywał sport – wspinaczka. Zajęcia prowadzone będą w formie pracy podwórkowej – gry fabularyzowane, zajęcia animacyjne oraz wiele innych Oferta będzie bardzo atrakcyjna, a działania te przyciągną wielu uczestników.
Wartość projektu: 1 269 064,80 zł PLN
Wysokość dofinansowania: 1 180 230,26 zł PLN
Okres realizacji projektu od 01.12.2020 do 30.06.2023
Informujemy, że projekt pn. Wspiąć się w górę – usługi społeczne w Bytomiu od dnia 1 lipca 2023 jest w trwałości – gotowości świadczenia usług społecznych w placówce wsparcia dziennego dla 30 uczestników w wieku 8-15 lat.
Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu: klub@skarpa.bytom.pl oraz 730 111 371.
WND-RPSL.10.03.04-24-033B/20 pn. pn. „Uratowanie przed rozbiórką i rewitalizacja dawnej kopalni „Rozbark” wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego poprzez utworzenie unikatowego w skali kraju centrum sportów wspinaczkowych i siłowych w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej – Etap 2b” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, oś priorytetowa: X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, działanie: 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, poddziałanie: 10.3.4. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.
Projekt jest kontynuacją prac dotyczących rewitalizacji obiektów po kopalni Rozbark, której celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców, w szczególności obszaru rewitalizacji poprzez uruchomienie centrum sportów wspinaczkowych i siłowych. Jego przedmiotem jest zagospodarowanie terenów pokopalnianych wokół centrum sportów z przeznaczeniem na strefę aktywności fizycznej, wykonanie nawierzchni, montaż małej architektury, a także zewnętrznych ścianek wspinaczkowych wraz zakupem podnośnika do ich obsługi. Projekt jest przykładem kompleksowej rewitalizacji terenu poprzemysłowego.
Wartość projektu: 6 620 735,80PLN
Wysokość dofinansowania: 4 472 500,00 PLN
Okres realizacji projektu od 01.07.2020 do 28.02.2022
WND-RPSL.10.03.04-24-033A/20 pn. „Uratowanie przed rozbiórką i rewitalizacja dawnej kopalni „Rozbark” wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego poprzez utworzenie unikatowego w skali kraju centrum sportów wspinaczkowych i siłowych w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej – Etap 2a” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, oś priorytetowa: X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, działanie: 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, poddziałanie: 10.3.4. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.
Projekt jest kontynuacją prac dotyczących rewitalizacji obiektów po kopalni Rozbark, której celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców, w szczególności obszaru rewitalizacji poprzez uruchomienie centrum sportów wspinaczkowych i siłowych. Jego przedmiotem jest remont elewacji maszynowni Bończyk i kotłowni, w których znajdować się będzie centrum oraz montaż dodatkowych ścianek wspinaczkowych wewnątrz obiektu. Projekt jest przykładem kompleksowej rewitalizacji terenu poprzemysłowego
Wartość projektu: 1 043 655,00 PLN
Wysokość dofinansowania: 721 225,00 PLN
Okres realizacji projektu od 01.07.2020 do 30.09.2021
WND-RPSL.10.03.01-24-00CA/18 pn. „Uratowanie przed rozbiórką i rewitalizacja zespołu dawnej kopalni Rozbark wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego poprzez utworzenie unikatowego w skali kraju Centrum sportów wspinaczkowych i siłowych w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, oś priorytetowa: X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, działanie: 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, poddziałanie: 10.3.1. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – ZIT.
Celem projektu jest dostosowanie zespołu zabytkowych obiektów po kopalni Rozbark w Bytomiu na potrzeby działań mających na celu aktywizację społeczną i zawodową mieszkańców, w szczególności obszaru rewitalizacji poprzez uruchomienie Centrum sportów wspinaczkowych i siłowych.
Wartość projektu: 11 541 256,15 PLN
Wysokość dofinansowania : 7 771 333,31 PLN
Okres realizacji projektu od 02.02.2017 do 31.12.2021